Červenec 2009

Pozastavenie blogu

18. července 2009 v 12:47 | Nicka
Ako vidíte v nadpise, pozastavujem blog. Teraz na blog nemám čas, stále som preč a keď sa aj na net dostanem, vždy sa ponáhľam. Zajtra ideme na dovolenku a potom mám tábor. Po ňom neviem čo bude, ale na blog nebudem veľmi často chodiť. Zatiaľ bude blog pozastavený asi do konca prázdnin a potom vám sem určite niečo napíšem. Tiež prosím moje SB-čka aby ma ospravedlnili zo svojich kontrol SB. A chcem sa ešte mojim SB-čkam ospravedlniť, že neobieham.
Tak sa zatiaľ majte dobre a PLS nevymazávajte si ma!
Ďakujem!!!
Vaša Nicka

Urob si svoju ikonku

6. července 2009 v 15:00 | Nicka

Jak na ikonky??

1. První a nejdůležitější věcí,bez které žádnou ikonku nevyrobíte,je, že musíte mít ten správný spešl prográmek na výrobu ikonek. Ten si musíte stáhnou do svého počítače. Abyste ale ho nemuseli složitě hledat na síti, nabízím vám ho ke stažení přímo ZDE
2. Dobře, teď jste si stáhli do kompu zdarma ten program. A teď se musíte naučit v něm tu ikču vyrobit!
3. Prvním krokem je, že si musíte vybrat nějaký pěkný buttonek. Pár jich najdete i na mém blogu. A abych vám usnadnila práci, nemusíte nikde hladat, stačí kliknout SEM
4. Vyberte si buttonek,který se vám nejvíc líbí, uložte si ho do počítače.
5. Otevřete program Animation Schop 3 (to je ten na výrobu ikonek,který jste si před pěti minutama stáhli :)) Protože je celý v angličtině, bude jeho obsluha možná trošičku složitější, ale nevadí,vy to určitě zvládnete!!! =)
6. Úplně nahoře máte lištu, jsou tam nápisy File - Edit - View - Help. Máte??? Super! tak teď klikněte na políčko File, ve sloupečku,který se vám právě rozbalil klikněte na Open a vyberte si ten buttonek,který chcete mít na své ikonce.
7. Nyní máte v malinkém okénku ten svůj buttonek, se kterým budete pracovat. Když chcete přidat text, klikněte na něj pravou polovinou myši a stiskněte na klávesnici písmeno "n" Vyobrazí se vám okénko,kde napíšete text,který chcete na ikonce mít,vyberete si jeho barvu i pohyb.
8. Pro přidávání přechodů a různých efektů zase kliknete na obrázek pravou půlkou myši a tentokrát kliknete písmenko "s". Nyní si vyberete efekt,který bude ikča mít i to,jaké bude pozadí přechodu nebo rychlost přehrání efektu.
9. Ctrl + Z to je prektická zkratka. Pokud jste něco udělai špatně a potřebujete se vrátit zpět, tak právě tím dvojklikem:)
10. Sami příjdete na to,kolik věcí se tu dá s ikčou dělat. Efekty, přechody, texty,barvy,...
Dobře, dejme tomu,že jste právě vyrobili krásnou ikonku a chcete si ji dát na blog jako odkaz,čili klikací ikča s pacičkou. Ale jak to udělat???
Ve skutečnosti je to velice jednoduché:
1. Svoji ikonku si jako první musíte někde uložit do blogu: Prostě dáte článek,nějaký název a umístíte ho třeba do článků. Vložíte obrázek - svoji ikonku a zveřejníte.
2. Teď dáte nový článek,nějak ho pojmenujete, dole pod článkem je "Zobrazit zdrojový kód" tak to zakliknete.
3. Jestli máte,super, jdeme dál. Teď si tady skopírujete tento HTML kód
<A href=adresa blogu><IMG src=url ikonky></A>
4. Pokud jste si zkopírovali,bezva, nyní ho vložte do toho článku. A už to skoro je:)
5. Jak je v tom kódu napsáno tučným adresa blogu místo toho tam zadáte celou adresu vašeho blogu (nebo toho blogu,na který má ikonka odkazovat)
6. Nyní si otevřete ten článek na svém blogu,do kterého jste si uložili svůj avatárek či ikonku. Klikněte na ni pravou polovinou myši a vyberte možnost Vlastnosti (v nabídce úplně dole). Rozbalí se vám okénko s informacemi o vaší ikonce. Mezi nimi najdete i Adresu(URL) této ikči a tu celou skopírujete.
7. No a teď ji vložíte místo toho tučného nápisu url ikonky v tom kódu. Ten prostě celý smažete a místo něj vložíte skopírované URL ikonky
8. A to je vše, teď už jenom ten článek uložíte a klikací ikča je na světě!!!

SOm preč

2. července 2009 v 18:44 | Nicka
Aojte!
Od 3. 7. 09 až do 12.7. 09 som v tábore. Takže nebudem chodiť na blog, obiehať SB-čka, pridávať články atď. Ak bude mať niektoré z mojich SB-čok zápis SB, PLS, aby ma ospravedlnilo. Jeden alebo dva články vám sem prednastavím. A hneď ako prídem domov, pôjdem kuknuť SB-čka.
Ďakujeem!!!
Vaša Nicka...